Rozhovory

Jiří Pačinek

Jiří Pačinek, který se narodil v roce 1972 v Litoměřicích, se již od mladických let věnuje své jedinné vášni – sklu. V roce 1990 úspěšné zakončil s vyznamenáním studium na Středním odborném učilišti sklářském v Novém Boru.

Rozhovor s jiřinou Mimrovou

S ředitelkou DDM Libertin si povídala Anna Neduhová.

Jakub a jeho Obří broskev

Rozhovor s frontmanem nejznámnější českolipské kapely Obří broskev, která slaví úspěchy po celé české scéně a dělá čest svému indie-rockovému rozpoložení. Nenechte si ujít jejich prvotřídní koncert v rámci miniturné Květy obří broskve již 19.12. v klubu Progres.

Rozhovor s Lukášem Pelechem

Českolipský rodák Lukáš Pelech má na svém kontě i přes svůj poměrně nízký věk (*1985) už pěknou řádku výstav (Česká Lípa, Ústí nad Labem, Praha, Brno...) a úspěchů. Po studiu na střední uměleckoprůmyslové škole navázal studiem na UJEP a loni úspěšně dokončil FAMU.

Audiorozhovor s autory komixu K.H.

Autory našeho komixu K.H. (Bob Suchý / Attila Vörös / Rudolf Živec) zpovídala Anna-Marie Neduhová.

Pozor poslech na vlastní nebezpečí. 

Pro zachování autentičnosti jsme byli nuceni necenzurovat veškeré vulgarity a spontální projevy všech přítomných... 

Rozhovor s Milanem Bártou

Autor několika knih (Rafťáci...), nezávislý novinář (i-noviny, i-lipa,...), dlouholetý učitel na gymnáziu v České Lípě, který si libuje nejen ve svých profesích, ale i  v mnoha jiných oblastech. Mezi jeho další záliby můžeme zařadit objevování nejen nových věcí, ale i těch starších, viz seriál Underground. Hodně cestuje, nejen doma ale i ve světě. Rád si zajezdí na kole. Patří mezi průkopníky geocachingu v našem kraji a má na kontě i mnoho jiných aktivit.

Rozhovor s Ivou Bittovou

Iva Bittová se narodila v roce 1958 v muzikantské rodině. Vystudovala herectví a prošla mnoha hudebními žánry. V současné době žije v USA.

Filip Šena

Ing.Filip Šena je rodákem ze Skalice u České Lípy. Rozum však začal brát až na českolipské periférii v Sosnové, kde také zahájil svou cestu za vzděláním v místní mateřské školce. Po ní následovalo šťastné období ve třídě s rozšířenou výukou jazyků na ZŠ Dr. M. Tyrše a nabírání znalostí na českolipské Obchodní akademii. Poslední fáze edukace proběhla na Technické universitě v Liberci, jejíž součástí bylo i roční studium na portugalské universitě v Aveiro (r. 2006/2007). Ze zálib a koníčků u Filipa vítězí sport. V kopané hájil v žákovských a dorosteneckých kategoriích barvy oddílu FK Česká Lípa (nyní Arsenal ČL), mezi dospělými nastupoval za Jiskru Nový Oldřichov a Jiskru Mimoň. Aktivně se věnuje též tenisu, snowboardingu a žonglování. V současné době je však jeho největším koníčkem projekt rozvojového vzdělávání CommUNITY inspiration. (www.communityinspiration.com) A především o tom si s Filipem povídala Anna-Marie Neduhová.

Stáhnout PDF