Lípa Musica

Na festivalu Lípa Musica zazní v sobotu poslední tóny letošního ročníku

Hudební festival Lípa Musica je již tradičně součástí našich podzimních dní, ale nezadržitelně se blíží ke svému závěru. Letošním zakončením bude obzvláště výjimečný koncert. Krátký a výstižný popis tohoto večera jsem si vypůjčil ze slova dramaturga festivalu.

Vstupenky na Českou filharmonii jsou ještě v prodeji

Podle dnešní informace od organizátorů jsou stále k dispozici vstupenky na zahajovací koncert festivalu Lípa Musica, tedy na sobotní vystoupení České filharmonie, a to ve všech třech kategoriích (790,- / 690,- / 590,-).
 
Vstupenky je možné zakoupit v Kulturním domě Crystal na pokladně.
 

Česká filharmonie a Česká Lípa

Česká filharmonie a Česká Lípa (aneb čtyři zastavení bez partitury)

Přední událostí letošního festivalu Lípa Musica bude zahajovací koncert tohoto festivalu. Do České Lípy se totiž při této příležitosti navrací Česká filharmonie. A to přesně po padesáti letech. Pojďte se s námi podívat na historii hostování nejvýznamnějšího českého hudebního tělesa v našem městě. 

Pozor změna ve festivalu Lípa Musica!

Vážení posluchači, příznivci festivalu Lípa Musica, dovolte nám, abychom Vás touto cestou informovali, že plánovaný koncert Lenky Dusilové 16. října 2009 v divadle v Novém Boru, bude tento rok, vzhledem ke zdravotním důvodům Lenky Dusilové, zrušen.

IVA BITTOVÁ, aneb „Co jsme viděli a slyšeli...“

Všichni, kdo měli tu čest „být při tom“, když Iva Bitová rozezněla páteční večer na nádvoří Vodního hradu Lipý svým dokonale naladěným hlasem, houslemi i indickým hudebním nástrojem, měli tu možnost vidět křehkou, chvílemi až mystickou osobu a slyšet její úžasný hlas v nesčetných hudebních variacích.

Prolog festivalu Lípa Musica - již dnes 14.8.

Charismatická, doposud nikým ve svém složitě pojmenovatelném hudebním žánru nepřekonaná, Iva Bittová, dokázala svými naprosto originálními výrazovými prostředky nalezenými jak v hlase, tak v tónech nástrojů, které ji doprovázejí, vytvořit svůj vlastní styl a tím i pevně danou, lety potvrzenou originalitu.

Recenze - CD Ohrožený druh

Nejnovější počin jednoho z čekých textařských klasiků pana Horáčka, mě opravdu velmi mile překvapil. Album se stalo událostí loňské sezóny a zároveň získalo prestižní hudební ceny – Deska roku, Album roku 2008 v rámci udílení hudebních cen Anděl 2008.

Česká filharmonie v České Lípě

Festival vážné hudby Lipa Musica už je za dveřmi. Zdá se, že letos se organizátoři opravdu chtějí předvést a hlavně nás dobře pobavit. Už jen zahajovací koncert bude stát věru za to. Festival totiž nezahájí nikdo menší než Česká filharmonie.
V prostorách KD Crystal zazní nesmrtelné skladby našich nejznámějších skladatelů. Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany.
 

Stáhnout PDF