Hudební recenze

Freescha - Head Warlock Double Stare

Label: Attack 9, 2006

Žánry: idm, ambient, electronic, atmospheric

 

Goran Bregovič – Alkohol

Label: Wrasse Records, 2009
Žánry: balkan / folk / gypsy / ethnic 

Fever Ray – Fever Ray

Label: Mute U.S., 2009
Žánry: electronic / ambient / swedish / female vocalists

High Tone – Wave Digger

Nekompromisní uskupení ze slunné Francie k nám přilétá na vlnách ušlechtilého dubu, které skvěle kultivuje vším, co mu přeletí přes uši. Klasický dub mixuje s peprnějším drum’n’bassem, který prokládá slušnou dávkou hiphopu.

The Tiger Lillies – Births, Marriages and Deaths

Skvělé anglické kabaretní trio si jako vždy nebere servítky s nikým a ničím.

The Cinematic Orchestra – Man with a Movie Camera

Ninja Tune, 2003

Toto poklidné album, jehož název se inspiroval průkopnickým filmem ruské němé éry, mám opravdu ráda. Album se pomalu, ale jistě rozehrává pod taktovkou britského hudebního tělesa The Cinematic Orchestra.

Darkel - Darkel

Toto hravé album je sólovým projektem mistra Jean-Benoit Dunckela, jedné poloviny oblíbených francouzských AIR. Dunkel zde plně uplatňuje své skvělé muzikantské zkušenosti. Zní to jako jemně temní AIR, stále electroničtí i když poctivě akusticky odehraní. Je plné krásných skladeb, jakoby utkaných ze samotného vzduchu, které sem zavál svěží vánek současné francouské scény.

The Orb - Orblivion

Tito britští electroničtí pionýři mají na svém kontě již pěknou řádku skvělých hudebních kousků. Patří mezi ně i album: Orblivion, kde se tito průkopníci ambientu plně oddávájí nejen tomuto stylu, ale je lehce protkané i jejich oblíbenými dubstepovými nuancemi. A nejen jimi.

Stáhnout PDF