Reporty

Pašijové hry na hradě Lipý

V sobotu 3. dubna se uskutečnil tradiční velikonoční projekt Pašijové hry na hradě Lipý. Počasí bylo příznivé a na tento krásný projekt se přišlo podívat 760 návštěvníků, kteří měli možnost shlédnout jak sugestivní představení o utrpení a smrti Ježíše Krista, tak si užívali velikonoční jarmark. Před samotnými Pašijovými hrami bylo celé odpoledne nabité kulturním programem.

Karlovy Vary - pochovejte mě tady...

... jak zpívá Marek Eben v jedné ze svých písní.
Na 44. FFKV jsme vyrazili v sobotu, po příjemné zkušenosti z minulého roku, kdy jsem Vary pracovně strávil v Lázních I rovnou vedle Puppu. Festivalová atmosféra mě tak uchvátila, že jsem musel na festival přijet i letos.

V rytmu jazzu a swingu

Šumící sál se zvolna zaplňuje, míst ubývá. Ještě si objednám něco dobrého k pití a pak už jen netrpělivě čekám. Číšníci pomalu mizí a s úderem sedmé hodiny večerní se rozezní bicí, k nim se přidává klavír a kytara, pak už nastupují dechy a já jsem skoro v sedmém nebi. Nejsem znalec jazzu a swingu, ale tuhle hudbu mám opravdu ráda.

Pozvánka do rybího ráje

V České Lípě, konkrétně na adrese U Vodního hradu 64, je již pět let ráj tropických ryb - veřejné akvárium Petra Jasanského. Nejedná se tady o prodejnu s pár akvárii, ale o celorepublikovou raritu, která je přístupná všem, kteří by rádi alespoň trochu pronikli do tajů vodních světů.

Trofeo Niké Bohemia 2009 FOTOŽURNÁL

Dnes - tedy 3. 7. 2009 -  se na náměstí T.G.M. sjely automobilové skvosty!! V rámci jejich cesty Libereckým krajem se představily i u nás. Nechte se proto nalákat na zítřek, kdy budou ráno odjíždět, malým fotožurnálem.

V rámci programu zahrál Big Band Česká Lípa. A opět skvěle.

Klaudius Kryšpín - seminář

Když jsem se rozhodl, že se půjdu podívat na seminář o bicích, vůbec jsem nevěděl, co mám čekat. Tento nástroj je pro mne "španělskou vesnicí". Bubeníky obdivuju, ale samotnému mě to připadá příliš pohybů na jednoho člověka a to vše v přesném rytmu s tím, že každá končetina si dělá trochu něco jiného.

Undergroundový večer v klubu Progres

Navečer 23. května jsem se vydala do klubu Progres na Špičáku. Již před vchodem bylo poměrně rušno, není divu, vždyť měla vystoupit legendární kapela československého undergroundu The Rock & Jokes EXTEMPORE Band spolu s oblíbenou alternativní českolipskou kapelou Papír sklo plasty.

Ballet Magnificat - Místo ukrytí

V květnu zavítal do Jiráskova divadla americký soubor Ballet Magnificat se svým programem Místo ukrytí.

Stáhnout PDF