Jakub a jeho Obří broskev

Rozhovor s frontmanem nejznámnější českolipské kapely Obří broskev, která slaví úspěchy po celé české scéně a dělá čest svému indie-rockovému rozpoložení. Nenechte si ujít jejich prvotřídní koncert v rámci miniturné Květy obří broskve již 19.12. v klubu Progres.

 

Kde se vzal nápad udělat Obří Broskev?
Za komínem baráku, kterej patřil mýmu tátovi a jeho sourozencům v ulici Jiřího z Poděbrad. Seděli jsme tam s kamarádem Martinem Andělem a povídali si o tom, že by bylo skvělý udělat kapelu, která by hrála samý speciální koncerty. Třeba ve starým vybydleným baráku, kapela by byla v jedný místnosti a diváci v druhý a ve dveřích mezi nima by bylo natažený nějaký plátno na který by se promítalo. Navymejšleli jsme toho spoustu. A pak jsem se do toho pustili a spadli po hlavě a od tý doby vlastně hraju v tý kapele doteď.

Co symbolizuje název vaší kapely?
Vychází z názvu praštěný dětský knížky od spisovatele Roalda Dahla. Mám strašně rád jeho krutý a černěhumorný povídky a jeho pohádky jsou taky pěkně střelený. Jakub a obří broskev je o klukovi, kterýmu rodiče sežere nosorožec a vychovávaj ho zlý tety. A jednou mu takovej tulák dá nějaký kouzelný klíčky či co a ty se nedopatřením dostanou do starý broskvoně, na který pak vyroste obrovská broskev, v který ten kluk uteče a dostane se až do New Yorku.
Pro mě je ta obří broskev takovej prostředek, díky kterýmu Jakub může utýct z mizérie, v který žije. Nějakej fantazijní prostor, kde se může stát cokoli. No a pro mě je ta naše obří broskev něco podobnýho. Místo, kde neplatěj žádný jiný zákony, místo, kde jsme v bezpečí a místo, díky kterýmu můžem sáhnout na svoje sny. Takovej bunkr.

Jak dlouho už spolu hrajete?
Za tím komínem jsme s Martinem Andělem seděli na konci léta 1994 a na podzim jsme měli první velkej koncert na Gymplu. Takže tenhle rok slavíme 15 let. Ale z tý původní kapely jsem zbyl jenom já. Ale i s Obrškou, Márim a Pavlem (bicí, basa a dechy) hrajeme už takovejch jedenáct, dvanáct let, s Olou na klavír pět. Takže jsme hodně propojený.Pokřtili jste desku v Roxy o čem je?

O potápěčích. O lidech, který žijou pod hladinou toho normálního světa, o lidech, co maj svý tajemství ukrejvaný hluboko na dně. A o jinejch, který jsou schopný se do tý hlubiny potopit.

Kdy budete mí koncert v České Lípě?
V sobotu 19. 12. v klubu Progres zahrajeme s naší oblíbenou kapelou Květy na takovým miniturné Květy obří broskve. Moc se na to těšíme.

Na čem zrovna pracujete?
Stavíme si zkušebnu a do toho děláme na novejch písničkách, protože jsme dostali nabídku je nahrát. Mysleli jsme, že budeme mít spoustu času. Rozhodně než seženem na další desku peníze. Ale pokud by tahle nabídka vyšla, určitě bychom to chtěli zkusit a chceme bejt připravený.

Chystá Broskev v nejbližší době nějáká překvapení?
To je překvapení.

Co byste vzkázali svým fanouškům?
Dávejte na sebe pozor, uvidíme se na koncertě.

 

Květy a Obří broskev
Hudební koncert talentů alternativní hudební scény.

http://obribroskev.cz/

http://www.kapelakvety.cz/

Od 16:00 hodin i během koncertů bude probíhat sítotiskový workshop dílny SamoSeTo.
http://www.klubprogres.cz/progres/darecky-od-klubu/

Stáhnout PDF