Xavier Baumaxa - 11.10.2008, Klub Progres

Po roční pauze, která byla způsobena absencí prostoru, jsme se v sobotu 11.10.2008 dočkali znovuotevření klubu Progres, v budově bývalé ZŠ Dlouhá na Špičáku. Nový prostor přijel pokřtít sám oblíbený litvínovský bard Xavier Baumaxa.

Po sedmé hodině se s malým zpožděním přiřítil Xavi na svém železném oři a nonšalantně proplul mezi poklidně čekajícími fanoušky, kteří malé zpoždění spíše uvítali. Maestro se nejprve pokusil trochu naladit, ochutnal akustiku titěrného prostůrku a poté si ještě na chvilku odskočil nadejchnout čerstvého vzduchu. Tu už počali návštěníci být krapet neklidní, naštěstí pan Baumaxa po poctivé pětimitovce, usedl na podium a spustil, pěkně popořadě, od novějších kousků až k dobře osvěčeným starým hitům. Od jemně našlehaných písní, až po pěkně peprné songy, nás Xavier krmil po dvě hodiny svými kousky. Prošpikováno básněmi ukrajinského přitele Em Rudenka a Baumaxovými skvělými trumpetovými a jinými imaginarními sóly, vskutku výborná chuťovka.

Vše vyvrcholilo neskutečným čardášem, proloženým vyvolávačkou a mohuným potleskem publika, zakončeným jak prohlásil Xavi „nudnou třešničkou na dortu, pro uspání vděčného publika“, jež se zvrhlo v úžasnou imitaci Bobby Mc Ferrina.

Tak tedy vy, na které se nedostalo lístků, don't worry, be happy, neremcejte a příště si je včas zarezervujte. A my ostatní, přimuřme oko nad zvukem, jež se občas dral do nebeských výšin a naopak poděkujme organizátorům za nový, sice menší, ale velmi příjemný alternativní prostor.

http://xavi.litvinoff.cz/
http://rudenko.litvinoff.cz/
http://klubprogres.cz/

Stáhnout PDF