Městská knihovna Česká Lípa představuje...

Jaro o sobě konečně dalo vědět. Slunce, stoupající teploty i prodlužující se den láká k vycházkám. Bude-li jejich cílem přímo Česká Lípa, můžete si do kabelky či batohu přidat třídílnou brožurku s názvem Česká Lípa - křížem krážem městem, slohy a staletími, s podnázvem Hra pro celou rodinu. A skutečně se jedná o knihu-hru, která slouží k poznávání historie, architektury i kultury České Lípy, a to nejenom formou výkladu, ale hlavně formou otázek a jejich zodpovídání. Odpovědi lze hledat i v jiných publikacích nebo právě při procházce naším městem. Seznam těch správných odpovědí je samozřejmě i přímo v knize, ale to by přeci bylo velmi snadné.

Brožurky nejsou dělené na jednotlivé kapitoly ale na procházky. V prvním díle jsou věnované středověku, renesanci, baroku a rokoku, klasicismu. Druhý díl pak připomíná historii českolipských kartounek a historismus, třetí díl nás provádí secesí a modernou. Poslední kapitola láká k poznávání zajímavých staveb v okolí. Brožurky doplňuje velké množství fotografií našeho města, jeho staveb i architektonických detailů.

Kniha vznikla zásluhou firmy Wein-Dílna a  vydalo ji město Česká Lípa. Můžete si ji vypůjčit jak v Městské knihovně Česká Lípa na náměstí T. G. Masaryka, tak i na pobočkách Špičák, Lada a Holý vrch.

Česká Lípa křížem krážem městem, slohy, staletími : hra pro celou rodinu ; Vyd. 1. Česká Lípa : Město Česká Lípa, 2008. 3 svazky.
 

 

Stáhnout PDF