Sklářské slavnosti v Novém Boru

Tradiční Sklářské slavnosti, které se v Novém Boru uskuteční 19. a 20. června, jsou letos poprvé propojeny s mezinárodním sklářským sympoziem IGS.
Dvoudenní program slavnostní bude pestrý nejen kulturní nabídkou, ale samozřejmě také sklářskými výrobky. Pod širým nebem se rozhoří tři sklářské pece, u kterých si budou moci zájemci vyfouknout sklo.

Novoborská sklářská škola připravuje dílny, ve kterých budou vznikat nejen skleněné vitráže, ale i malba na skle či broušení. Velkým lákadlem jsou sobotní sklářské trhy, kterých se letos zúčastní nejen sklářské firmy ale i uměleckoprůmyslové školy z Kamenického Šenova a Turnova. Ve Sklářském muzeu bude v pátek od 17:00 zahájena výstava soutěžních prací 6. ročníku Řemeslo a Umění ve skle. Poté už bude celý večer na náměstí Míru patřit hudbě. Vystoupí skupina Pupíček, pražská kapela Laura a její tygři a DJ Roura se svými Oldies hity.


Sobotní dopoledne si užijí děti. „Máme pro ně připraveny soutěže se sklářskou tématikou, pohádku, různé atrakce i vystoupení dětského folklorního souboru Břeclavánek. Na své si přijdou i senioři a ostatní milovníci Sklářské muziky, která si tentokrát přiveze sólisty z kapely Veselka Milana Černohouse a Blanku Tůmovou. Hosté z partnerského města Břeclav se budou na slavnostech prezentovat svým dalším folklorním souborem Old Stars. V podvečer se rozjede nejprve mexická hudba v podání Kučerovců a poté balkánská smrštˇ skupiny Ahmed má hlad. Vrcholem večera bude vystoupení zahraniční skupiny Backwards Beatles revival , která je jednou z nejlepších Beatles revivalů na světě. Dvakrát se jim podařilo zvítězit na Beatlefestu v New Yorku,“ dodává pořadatel Radovan Novotný, jednatel Kultury Nový Bor, s.r.o.
Sklářské slavnosti pořádá Město Nový Bor a organizuje Kultura Nový Bor, s.r.o.

za Kulturu Nový Bor s.r.o. Ilona Rejholcová

Stáhnout PDF