Pozvánka na Veteránské Sosnění a Rojení 2010

Hned tři veteránské akce uspořádá letos Czech Classic Cars Club. Kromě už tradičního Veteránského rojení v červnu to budou ještě dvě akce na autodromu Sosnová, ve spolupráci s „Global Assistance Racing Arena Autodrom Česká Lípa“, přičemž první se uskuteční již v neděli 2. května.

Pořadatelé zvou všechny milovníky historických automobilů do Sosnové v neděli 2. května již od 9 hodin, kdy začínají tréninky.
Když před dvěma lety proběhl nultý ročník Veteránského Sosnění nikdo moc nepředpokládal, že se z akce stane tradice, a to dokonce dvakrát do roka.
V neděli 2. května se sejdou v Sosnové majitelé historických sportovních a závodních automobilů, aby si změřili síly jednak v jízdě pravidelnosti, ale také třeba v závodě „Le Mans“. Tedy s hromadným startem, kdy musí jezdci nejdříve doběhnout ke svým vozům.
Zvláštní závod je naplánován také pro cestovní automobily se závodní minulostí. Speciální kategorií jsou ještě monoposty, které budou poprvé rozděleny do dvou kategorií – na historické vozy formule 3 s formulemi MTX - motorem do objemu 1100 cm3 a ostatní formule MTX, EASTER se silnějšími motory do roku výroby 1984.
Právě ve formulích se představí i tři dámy. Loňské vítězství bude obhajovat paní Katka Trojanová. Tentokrát nepojede s monopostem Wartburg bývalého, ale stále ještě aktivního jezdce Zdeňka Křivohlavého z Klatov, ale s formulí Škoda. Se stejnými vozy, ale jiné typové řady se opět představí paní Markéta Profeldová (její manžel Standa pojede s vozem Magda) a slečna Pavla Vovsová, dcera našeho úspěšného vrchaře Jiřího Vovse.
Přihlášky sice ještě nejsou uzavřeny, ale už dnes čítá seznam padesátku jezdců s vozy značek MG, Jaguar, Triumph, Austin Healey, Porsche, Lotus, Fiat, BMW a pochopitelně Škoda. S formulemi 3 a MTX se přihlásilo dosud deset jezdců.

A co je důležité – vstupné je zdarma, včetně vstupu do depa. Zpestřením bude jistě také pojízdná kavárna Radima Tomka v dvoupatrovém anglickém autobusu Leyland.

Největší atrakcí Jarního Sosnění, které se uskuteční v neděli 2. května na autodromu Sosnová, bude určitě účast závodního vozu Bugatti 35B Pursang, který v loňském roce přivezl do České republiky pan JUDR. Bohuslav Klein.
Za volant vozu vyrobeného v Argentině jako limitovaná replika, k nerozeznání od originálu, usedne mimo jiné také Jiří „Hoboj“ Rambousek, uznávaný odborník na motory a techniku historických automobilů. Vzhledem k jeho řidičskému umění, které předvedl třeba při závodě Zbraslav – Jíloviště nebo při Pražské noblese se máme nač těšit.

S největší pravděpodobností se představí s tímto vozem při exhibičních jízdách, protože asi jen těžko se na autodromu objeví podobný automobil, s nímž by mohl soupeřit. K Jarnímu Sosnění, které pořádá Czech Classic Car Club ve spolupráci s Autodromem Sosnová je přihlášeno více než osmdesát automobilů převážně ze sedmdesátých a osmdesátých vozidel, a stále se ještě hlásí další.

Vozy budou rozděleny do několika kategorií, v nichž pak budou soutěžit při jízdách pravidelnosti. Pouze historické monoposty formule 3 včetně formulí MTX 1-01 budou mít vypsány vlastní závod, stejně jako vozy Formule Easter. Pořadatelé ještě uvažují o závodě historických závodních automobilů ze 70. a 80.let. Naproti tomu výkonné automobily jako Audi Quattrro, Fiat 124 Abarth, ale také třeba Škoda 130LR Evo by se mohly objevit také na šotolinové části tratě.

foto: Czech Classic Cars Club, www.veteranskerojeni.cz

Stáhnout PDF