Don Quijote de la Ancha

Představení, které prodlužuje život. To je podnadpis svérázně zpracované příběhu Dona Quijota a jeho věrného služebníka Sancho Panzy, který mohou diváci zhlédnout ve středu 7. dubna od 19 hodin v Městském divadle v Novém Boru. Představení Divadla Klauniky Brno, nechybí humor, nadsázka, fantazie ani mystifikace.

Režijním poradcem hry je mim, básník těla i duše Boleslav Polívka, který si ke ztvárnění příběhu zvolil cestu didaktické klaunikyády. V hlavní roli se představí světový chůdoherec Lenoire Montain.

Diváci budou moci spatřit obdivuhodné a fyzicky náročné herecké výkony. Hra se vyznačuje spontánností a přirozenou hravostí, tematicky je mistrně propojena se známým příběhem našeho velkého myslitele Jana Ámose Komenského. Během představení se odkrývají vzájemné vztahy mezi hercem a divákem a vzniká společná účast na tvorbě okamžiku. „Tato hra je jediná, kterou jsme nastudovali v 5 světových jazycích. Získala řadu cen nejen na domácí půdě, ale i na evropském festivalu. Hostovali jsme s ní ve Španělsku, Rusku, Kazachstánu, Francii či Švýcarsku. Ve čtvrtek budou moci představení zhlédnout také žáci novoborských škol,“ dodávají zakladatelé Divadla Klauniky a žáci Bolka Polívky, Zdeněk Mazáč a Zdeněk Korčián.

 

 

 

Stáhnout PDF